Poletna šola o industrijskem medmrežju stvari (IIoT) in bločno verižnih tehnologijah

Laboratorij za mehatroniko, proizvodne sisteme in avtomatizacijo (LAMPA) vabi študente na četrto izdajo mednarodne Poletne šole o industrijskem medmrežju stvari (IIoT) in bločno verižnih tehnologijah. Z uporabo dostopne strojne opreme in odprtokodne programske opreme bodo udeleženci ustvarili IIoT aplikacijo za sistem električnih polnilnih postaj.

Za razvoj in integracijo ključnih komponent spletnega sistema bo uporabljen programski jezik JavaScript in izvajalno okolje Node.js. Za avtorizacijo dostopa do polnilnih postaj bo uporabljena bločnoverižna platforma Ethereum.

Predhodna znanja o industrijskem medmrežju stvari, JavaScript-u ali drugih tehnologijah niso potrebna, močno pa je zaželeno vsaj osnovno poznavanje programskega inženirstva.

TEHNOLOGIJE IN RAZVOJNA OKOLJA:
  • zbiranje, združevanje in obdelava podatkov: mikroračunalnik RaspberryPi
  • razvojno okolje: Visual Studio Code
  • avtentikacija in avtorizacija: blockchain
  • povezljivost: Ethernet in Bluetooth Low Energy (BLE)

Vir: https://itchronicles.com

POMEMBNI DATUMI IN OKVIRNI ČASOVNI RAZPORED
  • Registracije: od 1. julija na spodnji povezavi
  • od 1. do 5. dne  (od 20. do 24. septembra):
    • predavanja (dopoldne)
    • vaje (popoldne)
  • od 6. do 10. dne (od 27. septembra do 1. oktobra):
    • individualne projektne naloge, posvetovanja
REGISTRACIJA

Za registracijo na poletno šolo uporabite sledečo povezavo: REGISTRACIJA

Število udeležencev je omejeno na 8. Vsi dodatno registrirani bodo uvrščeni na čakalni seznam in bodo sprejeti na poletno šolo, če svojo udeležbo odpove kateri od predhodno potrjenih udeležencev.

SPLETNA UČILNICA

Vsa gradiva in druge vsebine v okviru poletne šole bodo objavljene v e-učilnici Fakultete za strojništvo UL na naslovu: https://e-ucilnica.fs.uni-lj.si.

Vsi potrjeni udeleženci bodo pred pričetkom dobili obvestilo o načinu dostopa do e-učilnice.

KONTAKT

Za kakršnakoli vprašanja ali dodatne informacije nas kontaktirajte po elektronski pošti na naslov: tomaz.pozrl@fs.uni-lj.si ali marko.corn@fs.uni-lj.si.