Biografija
Izobrazba:
Doktorat: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo, 2001. Napovedovanje obremenitvenih stanj konstrukcij v eksploataciji.
Magisterij znanosti: Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta, 2005. Uporaba metod rudarjenja podatkov za analizo nepremičninskih transakcij v Republiki Sloveniji in izdelavo modela za tržno vrednotenje nepremičnin.
Magisterij znanosti: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo, 1999. Popis zveze med parametri naključnih obremenitvenih stanj konstrukcij.
Diploma: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo, 1996.
Zaposlitve:
1996-2001: mladi raziskovalec, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo.
2001-2006: raziskovalec z doktoratom, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo.
2003 (sedem mesecev): civilno služenje vojaškega roka (3.3.2003-3.10.2003), Inštitut Jožef Stefan, Ljubljana.
2006-2011: raziskovalec, docent, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo.
2011-2012: gostujoči profesor (1.10.2011-31.3.2012), Tehniška univerza v Kaiserslauternu, Kaiserslautern, Nemčija;
2011- danes: univerzitetni učitelj, izredni profesor, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo.
Izvolitve v nazive:
Docent: Konstrukcijske in razvojne tehnike, datum izvolitve: 15. 6. 2006;
Izredni profesor: Konstrukcijske in razvojne tehnike, datum izvolitve 15. 12. 2011.
Področja raziskav
Napovedovanje obratovalnih in obremenitvenih stanj: obratovalna in obremenitvena stanja nosilnih konstrukcij so odvisna od številnih faktorjev, ki jih lahko kontroliramo, ali pa so naključne narave. V teku raziskovalnega dela na UL-FS je bil razvit pristop, ki omogoča napovedovanje statističnih porazdelitev obratovalnih in obremenitvenih stanj s hibridnim večrazsežnim perceptronom ali z nevronsko mrežo z baznimi funkcijami. Rezultati raziskav so bili objavljeni v revijah s SCI indeksom in uporabljeni v industrijskih projektih.
Modeliranje statistične porazdelitve časovne trdnosti: časovna trdnost materialov in nosilnih struktur v malo-cikličnem, veliko-cikličnem in ultra veliko-cikličnem področju je modelirana s pogojno dvo-parametrično Weibullovo funkcijo. V teku raziskovalnega dela na UL-FS so bili razviti pristopi za modeliranje S-N in E-N krivulj. Parametre Weibullove funkcije se ocenjuje s pomočjo evolucijskih algoritmov ali hibridnih večrazsežnih perceptronov. Rezultati raziskav so bili objavljeni v revijah s SCI indeksom in uporabljeni v industrijskih projektih.
Vrednotenje konstrukcij, ki so obremenjene s sunkovitimi mehanskimi obremenitvami: razvit je bil pristop, ki omogoča ocenjevanje parametrov materialnih modelov, ki opišejo obnašanje materialov pri velikih hitrostih specifičnih deformacij (na primer v primerov trkov vozil). Pri tem se za oceno materialnih parametrov uporablja metoda povratnega inženiringa, ki kombinira evolucijske algoritme z inovativno globalno-lokalno odzivno funkcijo.